Afrika Dakar TOM RACING

Testování 2009 M

 

V sobotu 10. října jsme testovali naše soutěžní tatry - Petrobras i Livescore ve vojenském prostoru Záhorie na Slovensku. Obě auta jezdila přes tradičně "krásný" docela náročný terén testovacích okruhů bez větších problémů. Zelený vůz prošel repasí a modrý vůz, který jsem v lednu prakticky zrušil a na kterém jsme nyní půl roku pracovali-opravovali-vylepšovali-ladili, měl svou terénní premiéru.

Zelený vůz Petrobras testoval Petr Vodák, přestože nás minulý týden navštívil André Azevedo, který ovšem z časových důvodů pospíchal zpět do Brazílie, aby se mohl zúčastnit dalšího závodu místního poháru. Modrý vůz jsem testoval spolu s Vojtou Morávkem a Radkem Smolkou, kontrolovat techniku pomáhali naši mechanici - Tomáš Fajman a Petr Vojkovský.

S modrou tatrou Livescore příští týden odjíždíme na rally v Maroku, t.j. "Shamrock rally Maroc 2009". Pořadatelé rally vybrali trasu dlouhou téměř 2500 km, kterou soutěžící absolvují během šesti etap ve dnech 25.-30.10.2009. Projedou se stepí v okolí Zagory, horskými úseky, pískem i dunovými poli  v jižním Maroku. Speciální úseky budou měřit zhruba 1915 km. Další informace o rally najdete na www.npo.fr.

Tatrám zdar

Tomáš Tomeček, Zuzana Nohavicová

Galerie z testování 10.10.2009

Přinášíme vám další fotografie ze sobotního testování tatrovek na Slovensku, a to především od Ladislava Lály. Tomáš Hadrbolec připravil video, které můžete shlédnout na Youtube.

Zuzka Nohavicová