Afrika Dakar TOM RACING

3. 12. 2001 - Příprava na Dakar 2002 vrcholí

 

Tým Tomáše Tomečka se již nachází v poslední fázi příprav. Během minulého týdne bylo dokončeno lakování nádstavby a její montáž a tak mohl tým o prvním prosincovém víkendu vyjet k "ostrým" testovacím jízdám kompletně připraveného vozu. Tomáš Tomeček to komentoval slovy: "Stavěli jsme nové auto, proto jsme jej chtěli podrobit důkladnému testu ve stejných podmínkách, jako na nás budou čekat v Africe. Vyjeli jsme proto na Slovensko do okolí Senice, kde jsou ideální těžké pískové terény."

Na patnáctikilometrovém okruhu plném terénních nerovností, hlubokého písku a zatáček se zkoušelo nejen chování vozu a jeho jízdní vlastnosti, ale ověřovala se např. i pevnost nástavby, pérování, řazení a kvalita celé montáže. Tomáš Tomeček k tomu poznamenává: " absolvoval jsem zhruba dvěstě kilometrů v terénu a jsem s vozem spokojen. Potvrdily se sice naše předpoklady, že posunutí motoru směrem dopředu bude mít negativní vliv na podélnou stabilitu vozidla, ale tomuto problému budou čelit všechny posádky kamionů. Jinak Tatra fungovala bez problémů - pečlivost, kterou jsme věnovali přípravě, se vyplatila."

Posádka si v podvečerních hodinách vyzkoušela i jízdu v nočních podmínkách při světlech nové konstrukce, osazených xenonovými výbojkami. Pořadatelé totiž letos zařadili i maratónské etapy, kde o noční jízdu nebude nouze.

K nadcházejícímu programu Tomáš řekl: "V příštích dnech budeme pokračovat v testování a seznamování se s jízdními vlastnostmi vozu. Zároveň zkompletujeme potřebnou výbavu a Tatra rovněž obdrží nezbytné dekorování logy sponzorů. Doprovodná tatra je již připravena kompletně."

Jaromír Martinec