Afrika Dakar TOM RACING

2. etapa 2002

2. etapa
29. 12. 2001 - sobota
Chateaurox - Narbonne
Celkem 598 km
Přejezd 82 km
Speciálka 6 km (zrušena)
Přejezd 510 km

Start rallye Arras - Madrid - Dakar

Včera v 17:00 se uskutečnil první briefing před startem rallye Arras - Dakar. Po této tradiční schůzce s pořadateli na trať první etapy vyrazily asistenční vozy, mezi nimi i náš Petr Vodák s doprovodnou tatrou. Okolo 20. hodiny startovali motocyklisté, poté osobní auta a úplně nakonec kamióny. Tatra Tomáše Tomečka se na řadu dostala kolem půlnoci a do cíle spojovací etapy ve francouzském Chateauroux se dostala po zdolání 465 km ve 4:45 ráno. Celou noc hustě pršelo a foukal silný vítr.

Dnešní druhá etapa se jela z Chateauroux do Narbonne, měřila celkem 598 km a zahrnovala šestikilometrový měřený prolog. Toho se však zúčastnily pouze motocykly a osobní vozy. Speciální etapa byla pro kategorii kamiónů z důvodu průtrže mračen zrušena. Jaromír Martinec se telefonicky přihlásil přímo z kabiny vozu před 18. hodinou a uvedl, že pokračují ve spojovací etapě do cíle v Narbonne a Tatra jede bez jakýchkoliv problémů. Dokonce i počasí se odpoledne udobřilo a na soutěžní konvoj vysvitlo sluníčko.

Ve startovním poli je celkem 323 soutěžních vozidel. Nejmladšímu účastníkovi je 19 let a nejstaršímu je 70 let, oba jedou v kategorii osobních automobilů. Rallye letos zabezpečuje 17 letadel, 8 helikoptér a 22 organizátorských vozidel.

Z. Nohavicová