Turkmen Desert Race 2018

28.8.2018 Zuzana Nohavicová:

Tomáš Tomeček vyrazil na rallye Turkmenistan. Rallye se zúčastní "pracovně" pod hlavičkou pořadatelů se dvěma vozy balai a spolu s týmovými kolegy Ladislavem Lálou, Petrem Foltýnem a Teodorem Tzanovem. Samotná rallye startuje 11.9.2018 a účastníci by měli dorazit do cíle po pěti etapách 15.9.2018.

31.08.2018 Prokop Siwek:

Po cestě na start Turkmen Desert Race 2018

První ročník Turkmen Desert Race startuje až v úterý 11. září, ale soutěžní technika je v pohybu už nyní. Naložená na kamiony se z různých koutů Evropy zvolna přesouvá do Turkmenistánu. V konvoji se pohybují také dvě české Tatry v barvách Tom racingu.

Za volanty Tater, které budou pořadateli při závodě sloužit jako sběrné kamiony balai, sedí Tomáš Tomeček a Petr Foltýn. Při práci na rally je budou navigovat Ladislav Lála a Teodor Tzanov. Lála, stejně jako závodní posádky, ale přiletí na místo až před závodem. Tomeček s Foltýnem a Tzanovem už naopak ukrajují z 5000 kilometrů dlouhé cesty po vlastní ose.

Nejsou na to ale zdaleka sami. Stejnou cestou putuje na start závodu většina ze čtyřicítky automobilů, malých dvoumístných bugin SSV a kamionů. Na bílé Tatře se veze vůz Miroslava Zapletala. Český pilot si ale ještě nejprve o víkendu 1. a 2. září s polským navigátorem Bartoszem Momotem střihne Baja Poland, kde budou startovat s Fordem F150 Evo. V Turkmenistánu se pak mimo jiné potkají s týmovými kolegy Andrejem Čerednikovem a Maratem Abykajevem, kteří pojedou s Fordem.

Závodu se budou účastnit také například tovární Kamazy a Mazy. Oficiální startovní listina bude z pochopitelných důvodů zveřejněna až poté, co závodníci a jejich stroje dorazí na administrativní a technické přejímky. Ty se budou konat 9. a 10. září. Účastníci Turkmen Desert Race dostanou slevu na případnou účast v lednové Africa Eco Race 2019.

Aktuální fotografie pořídil Tomáš Tomeček při zastávce v Lotyšsku, kde se čekalo na další kamiony. Celý konvoj pak pojede přes Moskvu, Kazachstán a pak přímo do Turkmenistánu. Uzbekistán disponuje pouze příliš rozbitými cestami, a tak se přes něj nebude projíždět.

Turkmen Desert Race se bude konat od 11. do 15. září 2018. Na účastníky čeká v pěti etapách 1203 závodních kilometrů a 411 kilometrů přejezdů. Více informací najdete na oficiální stránce závodu.

5.9.2018 Prokop Siwek:

Tomáš Tomeček - 100% Tatra a Petr Foltýn posílají pozdravy a dvě momentky z 5000 kilometrů dlouhé cesty konvoje závodních a pořadatelských vozů na start Turkmen Desert Race. Závod startuje v úterý 11. září 2018.
Aktuální poloha: Zahaozen (jih Kazachstánu)

16.9.2018 Prokop Siwek:

Z cíle Turkmen Desert Race zdraví Tomáš Tomeček - 100% Tatra, Ladislav Lála, Teodor Tzanov a Petr Foltýn! „Bylo to strašně náročné, aspoň pro obě naše balai rozhodně. Hned první den například odpadlo 14 aut. Startovalo tady hodně nováčků a bylo to znát. Byli jsme pořád někde v terénu. Za pětidenní soutěž jsme se dostali až do posledního bivaku! Dva dny jsme byli bez jídla a pití. Do samotného cíle jsme přijeli se čtyřmi naloženými auty – dvě na korbách a dvě jsme táhli. Teď nás čeká 5000 kilometrů zpět.“

20.9.2018 Prokop Siwek: 

Tomáš Tomeček, Petr Foltýn a Teodor Tzanov na dlouhé cestě domů z Turkmen Desert Race.  Aktuálně jsou v Litvě, dnes plánují spát v Polsku a zítra už ve svých peřinách!