Oslavy Nového Roku a briefing před startem 2010


Vážení přátelé dakaru a našeho týmu,

Jménem celého týmu vás všechny zdravím a vítám v novém roce. Je prvního ledna a závod začíná. Vlastně už začal, protože máme za sebou povinný briefing. Ale popořádku…

Včera jsem se s vámi loučil poslední zprávou a pak už jsme se odebrali do restaurace, kde jsme spolu s brazilskou částí týmu absolvovali společnou večeři a oslavu příchodu nového roku. Oslava v brazilském duchu je vždycky skvělá, protože oni se umí bavit, jsou velmi srdeční, dokážou udělat legraci a nemusí při tom moc pít. Navíc mají silné rodinné cítění, takže slaví všichni pohromadě, děti pobíhají okolo… Myslím, že jsme i my velmi dobře zapadli. V takové atmosféře nám večer uběhl velmi rychle.

Ráno nás už však čekaly první závodní povinnosti v podobě zmíněného povinného briefingu, jímž fakticky začíná vlastní závod. Jeho ředitel Etienne Lavigne všechny oficiálně přivítal a sdělil nám základní fakta o letošním ročníku. Pak předal slovo Davidu Casterrovi, který má závod na starosti po technické stránce a od něj jsme se dozvěděli detailní informace o organizaci bivaků, dnešního startu atd. Ovšem nosným tématem skloňovaném ve všech pádech byla bezpečnost. Znovu nám zopakovali zásady používání bezpečnostní výbavy a apelovali na všechny ve smyslu sportovního chování. Je to rozhodně dobře a potřeba.

Briefingu se zúčastnily i posádky asistenčních vozidel, tedy i Petr Vodák a jeho posádka Tom Fajman a Petr Čapka. Doplní je ještě další dva brazilští mechanici k osobnímu autu Jeana Azeveda (omlouvám se, ale jména ještě nemám v hlavě). Asistenční vozy dostaly zelenou k přesunu do prvního bivaku v Colónu, takže Petr s posádku hned po návratu do hotelu zvedli kotvy. My přijdeme na řadu až kolem třičtvrtě na sedm večer. První motocykl startuje až ve 14 hodin a všechny nás čeká slavnostní průjezd městem se zastávkou u pódia. Pro Vaši informaci – Etienne Lavigne na briefingu řekl, že loni se celkově na dakar přišlo podívat na 4 miliony diváků. Umíte si představit, jaké davy nás budou čekat dnes v Buenos Aires.

Takže – karavana se pomalu dává do pohybu, držte nám palce. Za celý tým zdraví

Míra Martinec